Scholz elismerte: pénzügyi vészhelyzetben van Németország Ukrajna miatt

Scholz elismerte: pénzügyi vészhelyzetben van Németország Ukrajna miatt

Az ukrajnai háború pénzügyi vészhelyzetet jelent Németország számára, ami indokolttá teheti a további kiadásokat - jelentette ki Olaf Scholz német kancellár a Sueddeutsche Zeitung című lapnak adott interjújában. A pénteken megjelent beszélgetésben a kormányfő az adósságszabály módosítását is felvetette - írja a Reuters.

Elnököt vált a Morgan Stanley

Elnököt vált a Morgan Stanley

A Morgan Stanley csütörtök esti közlése szerint Ted Pick vezérigazgatót nevezik ki a bank igazgatótanácsának az élére. Az új elnök James Gormant váltja, aki pedig a Walt Disney elnöke lesz – írja a Reuters.

Még mindig a levegőben lóg a recesszió - Mutatjuk, mekkora puszítást tud végezni a tőzsdéken

Még mindig a levegőben lóg a recesszió - Mutatjuk, mekkora puszítást tud végezni a tőzsdéken

Nagy sikert jelentene az amerikai jegybank számára, ha sikerülne úgynevezett "puha landolást", vagyis egy olyan szcenáriót elérnie, amikor a kamatszintet sikerül éppen úgy alakítani, hogy az lassítsa a gazdaságot és a célszintre csökkentse az inflációt anélkül, hogy recessziót okozna. Hogy ez sikerül-e, az az elmúlt évek millió dolláros kérdése. A recesszió lehetősége azonban még mindig benne van pakliban, és a részvénypiaci történelem az mutatja, egy jelentősebb gazdasági visszaesés nagyon csúnya zuhanást tud kiváltani a tőzsdéken.

Nem akárhova menekült a Big Short sztárbefektetője

Nem akárhova menekült a Big Short sztárbefektetője

A Scion Asset Management alapkezelője, Michael Burry, aki a 2008-as pénzügyi válságot megelőzően az ingatlanpiaci összeomlás előrejelzésével vált híressé, az elmúlt negyedévben tucatnyi long pozíciótól szabadult meg, és helyükre a Geo Group börtönvállalatban lévő új részesedése került a hétfőn közzétett adatok szerint.

Izlandi bankválság: egy évtizedes sztori ér a végéhez

Izlandi bankválság: egy évtizedes sztori ér a végéhez

Az izlandi bankok felszámolása nagy hullámokat vetett a második nyilvánosságban is – a magyar bankkonszolidáció és a 2007-2008-as válság kezelésének kritikusai példaként emlegetik. Míg a három nagy izlandi bank esetében „már” 2015-ben lezárult a csődeljárás, a Landsbanki viszonylag kis luxemburgi leányvállalata még most is felszámolás alatt áll. A francia Legfelsőbb Bíróság (Cour de Cassation) a legfelső fokon is elutasította a bank egyik nagyon speciális hitelkonstrukciójának igénybevevőit azzal az érveléssel, hogy nem tévesztették meg őket, tudták, hogy spekulatív üzletet kötöttek. Az ítélet érinti a luxemburgi pénzügyi piac renoméját is.

Farkasokat nem kiáltó juhász, avagy hogyan lássuk előre a válságokat?

Farkasokat nem kiáltó juhász, avagy hogyan lássuk előre a válságokat?

Ha előre nem is látjuk mindegyiket, fontos, hogy tanuljunk a múltbeli válságokból. Minden boldogtalan válság „a maga módján boldogtalan”, ezért érdemes kompozit indikátorokat is használni megelőzésükhöz. A külső egyensúly figyelése és megőrzése kulcsfontosságú a válságok elkerüléséhez. Különösen, ha fizetésimérleg-, deviza- vagy államadósság-válságról van szó. Mindezek hazai szempontból is fontos eredménynek tekinthetőek - írja Erhart Szilárd, közgazdász, aki az Európai Rendszerkockázati Testület sorozatában megjelent, pénzügyi válságok előrejelzéséről szóló elemzését ismerteti.

Kivonul Londonból a befektető, aki vagyonokat keresett a 2008-as válságon

Végleg bezárja londoni operációját a hedge fund menedzser John Paulson, aki többek között azzal szerzett nevet magának, hogy több milliárd dollárt kaszált a 2008-as válságon azzal, hogy az amerikai lakáspiaci lufi kipukkanására fogadott - írja a Financial Times.

Figyelmeztet a világhírű professzor: közelebb van a katasztrófa, mint gondolnánk

Már egy évtized eltelt a 2008-as globális pénzügyi válság óta és a törvényhozók nem győzik bizonygatni, hogy a rendszer sokkal biztonságosabb manapság, mint akkor volt. Azok a nagybankok, amelyek akkor az összeomlás középpontjában voltak, jelentősen visszafogták mára a kockázatos ügyleteiket és mindenki, a befektetőktől kezdve a lakosságon keresztül a jegybankárokig folyamatosan éberen figyeli a fejleményeket. A szabályozók keményen dolgoztak azon, hogy nagyobb legyen a transzparencia és az elszámoltathatóság a bankrendszerben. De tényleg biztonságban vagyunk? - Teszi fel a kérdést Kenneth Rogoff, a Harvard Egyetem professzora.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.